Şile, Ağva, Gölcük, Ormanya, Maşukiye, Abant

  • Şile, Ağva, Gölcük, Ormanya, Maşukiye, Abant:
  • Şile, Ağva, Gölcük, Ormanya, Maşukiye, Abant:
  • Şile, Ağva, Gölcük, Ormanya, Maşukiye, Abant:
  • ABANT GÖLÜ
  • GÖLYAZI
  • ORMANYA
  • MAŞUKİYE
  • GÖLCÜK GÖLÜ

ARAÇ KALKIŞ YERİ ve HAREKET SAATLERİ

19:50 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü

20:00 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)

20:10 Konak İBB Binası Önü

20:20 Bayraklı Üst Geçit

20:40 Karşıyaka Anıt

21:00 Bostanlı İskele

21:20 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)

21:40 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)

22:20 Manisa Eski Garaj

Programımız Cuma akşamı çıkışlıdır.

Unova tesislerinde erken saatlerde gerçekleşecek kahvaltımızın (ekstra) ardından ,ABANT GÖLÜ ziyaretimiz için yolculuğumuz kaldığı yerden devam ediyor. Her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan ABANT GÖLÜ’nde, muhteşem doğa manzaralarını,meşe, köknar, dişbudak, çam, kavak, kayın ve gürgen ağaçlarının, dağ çiçeklerinin ve meyveli bitkilerin arasında yürüyüşümüzü gerçekleştirip bol bol fotoğraf çekimleri yapıyor ve tertemiz doğasında vakit geçiriyoruz.Serbest zamanımızı da tamamladıktan sonra vakit kaybetmeden sizlerin daha rahat gezebilmesi için GÖLCÜK GÖLÜ bölgesine hareket ediyoruz. İnternet ve sosyal medyada sıklıkla karşılaştığımız o meşhur evin bulunduğu yer olan doğa harikası Gölcük Gölü’nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Ardından yönümüzü ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI`na çeviriyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda, gelen ziyaretçiler için tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Burada `Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı gezerek, bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz. Ardından MAŞUKİYE`ye hareket ediyoruz.. Ormanlar arasında yer alan MAŞUKİYE`de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda isteyenler ATV turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyenler de ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak,5* Radisson Blu Hotel'e geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında isteyen konuklarımız otelin kapalı havuzundan ve diğer ıslak alan aktivitelerinden faydalanabilirler.

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından ŞİLE’ye hareket ediyoruz. Denizi, ormanı ve tertemiz kumsalı ile ünlü bu şirin beldemizde, ŞİLE FENERİ, AĞLAYAN KAYA, KAVALA PARKI, KÜLTÜRPARK, ŞİLE KALESİ’ni görerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Şile şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, AĞVA'ya yol alıyoruz. Bir yanında YEŞİLÇAY, diğer yanında GÖKSU DERESİ, Karadeniz’e bakan altın sarısı kumsallarıyla bir tabiat harikası olan AĞVA’ya ulaştığımızda önce, isteyen konuklarımızla Göksu deresi üzerinde bulunan mekanları fotoğraflayacağımız (ekstra) tekne turuna çıkıyoruz. Tekne gezimizin ardından iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan AĞVA Merkez ’e geçiyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği yiyebilir, yürüyüşler yapabilirsiniz. Rehberimiz ile bölge gezimizin ardından ULUABAT GÖLÜ ve GÖLYAZI KÖYÜ`nü görmek üzere turumuza devam ediyoruz. ULUABAT GÖLÜ ve GÖLYAZI KÖYÜ göz kamaştıran ve günbatımında eşsiz güzellikleri ile karşılaşacağımız bir balıkçı köyüdür. Dileyen misafirlerimiz göl üzerinde tekne turu ile dileyen misafirlerimiz ise köy içerisinde yürüyüşlerini gerçekleştirerek muhteşem güzellikler ile karşılaşma imkanına sahip olacaktır. Burada verilecek serbest zamanda, gölün kenarında balık ağlarını ve kerevit sepetlerini onaran balıkçıları görebilirsiniz.. Köy meydanında bulunan asırlık çınarın altında, akşam çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.Köyde nereye baksanız bir fotograf karesi sizi bekliyor.Turumuzun bitiminde SUSURLUK BALIKESİR-AKHİSAR-MANİSA güzergahını takip ederek, kısa molalar sonrasında akşam saat 23:00-00:00 arası İzmir'e ulaşmış oluyoruz

DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
1 Gece Konaklama
1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
Islak Alan Kullanımı
Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalarınız
Müze, Örenyeri ve Milli Park Giriş Ücretleri


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#6
LOKASYON:
Marmara (İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.100TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Şile, Ağva, Gölcük, Ormanya, Maşukiye,... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.