• Doya Doya Karadeniz Turu:
  • Doya Doya Karadeniz Turu:
  • Doya Doya Karadeniz Turu:
  • Doya Doya Karadeniz Turu:
  • Doya Doya Karadeniz Turu:

 KARADENİZ RÜYASI

SAFRANBOLU - SAMSUN - ORDU
 TRABZON - RİZE - ARTVİN - BATUM - AMASYA
Safranbolu'dan Batum'a eşsiz tur programı, koşa koşa değil, doya doya gezin!
EN AZ 2 YAYLA KONAKLAMASI !
AYDER YAYLASI KONAKLAMA FARKI!


İzmir'de tek KARESTER YAYLASI !

*Otellerimizde geceleri yöresel eğlenceler, yöresel kıyafetler ile çay tarlasında çay toplama etkinliği.
Yöresel öğle yemekleri ve bölgenin tecrübeli rehberleri ile en alternatif program sizler için özel olarak hazırlandı!

AYDER' de SALINCAK KEYFİ!
MEŞHUR POKUT YAYLASINDA KUYMAK KEYFİ !!
 ŞİMŞİR ORMANLARI FARKI İLE!
 AYDER'DE YAYLA TURLARI FARKI İLE!
 ZİLKALE,PALOVİT ŞELALESİ FARKI İLE!
 FIRTINA DERESİNDE ZİPLİNE ve RAFTİNG FARKI İLE!

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ
18:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
18:20 Üçyol Meydan Pamukkale Yazıhane Önü
18:40 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
18:50 Bostanlı İskele
19:00 Karşıyaka Anıt
19:10 Bayraklı Üst Geçit
19:30 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü
20:15 Manisa Eski Garaj
21:45 Akhisar Tütün Otel

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İZMİR 1. gün programını görmek için tıklayınız

Yeşilin en huzur verici yolculuğuna başlıyoruz..

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan belirtilen saatlerinde sizleri karşıladıktan sonra, GeziBurda Travel'ın konforlu otobüsleri ile Karadeniz Rüyası yolculuğumuz başlıyor.Manisa-Salihli-Turgutlu ve Balıkesir istikametinden Karadeniz'e doğru yola çıkıyoruz.Yolculuğumuz esnasında gerekli molaları veriyor,misafirlerimizi birbirleriyle tanıştırıp gerekli uyumu sağlamak için oryantasyon yapıyoruz ve keyifli yolculuğumuza devam ediyoruz.Konforlu araçlarımızda tv ve priz mevcuttur.

2.

Gün
SAFRANBOLU-SAMSUN 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde Bolu yolu üzerindeki uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından KARABÜK' ün Unesco Miras Listesine alınmış olan Tarihi SAFRANBOLU şehrine varıyoruz. Tarihi evleri ve konakları ile ünlenen bu yöremizde KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, GÜNEŞ SAATİ, CİNCİHANI HAMAMI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı görüyoruz ve HIDIRLIK TEPESİ’nde Safranbolu manzarasını fotoğraflayarak, Safranbolu lokum alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından, BAFRA Ovası üzerinden, milli mücadelenin başlatıldığı şehir SAMSUN’a ulaşıyoruz. Karadenizin Paris’i olarak adlandırılan Samsun’da, Avusturyalı meşhur Heykeltıraş KRİPPEL’in dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ün Samsun’a çıktığı BANDIRMA VAPURU’nu geziyoruz. Buradaki turumuzu tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Samsun'un en merkezi lokasyonunda bulunan otelimiz akşam değerli misafirlerimize gezme fırsatıda sunuyor.

3.

Gün
TRABZON - AYASOFYA - UZUNGÖL YAYLASI 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından GİRESUN'a doğru hareket ediyoruz. Giresun da fındık alışverişlerimizi yapıp Karadeniz'in tek adası olan Giresun Adasını panaromik görüp AKÇAABAT'a doğru ilerliyoruz.Akçaabat'da meşhur Akçaabat köftesiyle öğle yemeğimizi aldıktan sonra Trabzon merkezde ki AYASOFYA'yı geziyoruz. Ardından Uzungöl'e doğru ilerlerken gireceğimiz çay fabrikasında çayın tarladan bardağımıza kadar geçirdiği tüm evreleri öğrenip , beyaz çay , yeşil çay , yayla çayı , siyah çay vb. çayların hem tadına bakıp hemde alışverişini yaptıkdan sonra çay tarlalarında yöresel kıyafetler için fotoğraflar çekilip UZUNGÖL'e doğru devam ediyoruz. Karadeniz ladini ve çam ağaçları arasında kalan Uzungöl'de göl kenarında alacağımız serbest zamanda yürüyüşlerimizi yaparak fotoğraf çekimlerimizi tamaladıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Buradaki konaklama yapacağımız otelimizde akşam yöresel eğlenceler eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğiz ve keyif dolu bir günün yorgunluğu bol oksijen alarak atacağız.

4.

Gün
KARESTER - GÜRCİSTAN BATUM 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Uzungöl'ün en güzel yaylası olan KARESTER YAYLASI'na ilk yayla turumuzla günümüze başlıyoruz. Uzungöl'den yaylalara uzanan yolculukta yolda gördüğümüz eşsiz manzaralar, doğa harikası görüntüler ile müzikli eğlenceli geçen yolculuğumuzun ardından Karestel'e ulaşıyoruz. Karester dağının hemen arka yamacında kurulan bu yayla, hem yayla yaşamını merak edenler, hemde uzungöle tepeden bakmanın keyfini yaşamak isteyenler için en doğru adrestir. Karester tepesinin bir tarafı karadenizden uzungöle doğru uzanan solaklı vadisini görmekle birlikte, diğer tarafı da başından kar kalkmayan Kaçkar sıradağlarını görmektedir.Karester yaylası gezimizi tamamladıktan sonra, Batum'a gitmek isteyen misafirlerimiz ile Türkiye-Gürcistan Sınır Kapısı olan Sarp'a gelerek geçiş işlemlerine başlıyoruz. Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Choroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve Eski Batum Evlerini görerek devam ediyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoranı görüyoruz. Türkiye'ye giriş yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. ardından otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hopa'da ki otelimize yerleşiyoruz.

Batum'a kimliğiniz ile giriş yapabilmeniz için muhakkak yeni çipli kimlik kartınız olması gerekmektedir. Bebek, çocuk fark etmez kimlikte fotoğraf olması zorunludur.

Önemli: Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. Anne Baba evli de olsa, boşanmışta olsa eğer sadece 1 ebeveyn varsa yine de diğerinden muvafakat gerekli olup, çocuğun yurt dışına çıkabilmesi ibaresi yer alması gerekmektedir.


5.

Gün
ZİLKALE - PALOVİT - POKUT - RAFTİNG - ZİPLİNE 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam gün sürecek yayla turlarımıza devam ediyoruz.Çamlıhemşin'de bizi bekleyen minibüslerimizle buluşup Kaçkar dağlarının yukarı ziervelerine doğru gezerek çıkmaya başlıyoruz. Ayder Yaylası,Şenyuva Köprüsü , Zilkale , Palovit Şelalesi , Şimşir Ağacı ormanları , Pokut ve Sal yaylaları ile muhteşem bir günü tamamlayacağız. Pokut veya Sal yaylasında alacağımız yöresel öğle yemeğimizde yayla ürünlerinden yapılarak masamıza gelmiş olan muazzam lezzetleri de tatma şansını elde edeceğiz. Horon oynayarak , tulum dinleyerek , yayla evleri arasında top aynayarak geçireceğimiz günümüzün sonuna doğru fırtına deresinde rafting ve zipline aktiviteleri için serbest zaman alıyoruz.

*** Hava şartları nedeni ile Pokut ve Sal yaylalarına çıkılamazsa alternatif olarak Huser , Elevit veya Çat yaylarına gidilebilir.

6.

Gün
SÜMELA MANASTIRI (Ziyarete Açıksa) - ATATÜRK KÖŞKÜ - ORDU 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından SÜMELA MANASTIRI’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane bölümlerini üst terastan görüyoruz. Buradaki gezimizi de tamamlayıp Trabzon merkezdeki mimarisi ve bahçesi ile bizi kendine hayran bıraktıracak olan ATATÜRK KÖŞKÜ'ne geçiyoruz. Hayranlıkla gezeceğimizin binanın bahçesinde de bol bol fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra Gezimin ardından ORDU'ya hareket ediyoruz. Boztepe teleferik ile Karadeniz manzarasını zirveden izleyip çay kahve keyfi yapıyoruz ve Ordu merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.

Gün
AMASYA - İZMİR 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından AMASYA'ya doğru hareket ediyoruz.Şehzadeler kenti olarak adlandırılan, elması , haşhaşlı çöreği ile meşhur olan Amasya'da ilk durağımız AMASYA MÜZESİ, özellikle müzedeki İlhanlılardan günümüze kadar korunabilmiş olan mumyalar çok dikkatimizi çekecek. Hayranlıkla gezeceğimiz müzenin ardından II.Bayezıd Külliyesi 'ne geçiyoruz.İmarethane , Cami , Şadırvan ve Medreseden oluşan Külliyeyi geziyoruz ve Külliye içerisinde bulunan 1914 Amasyası isimli muhteşem maketi hep beraber gördükten sonra İlhanlı döneminden günümüze ulaşabilen tek eser olan ve zamanında hastalara musiki yolu ile tedavi merkezi olan Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesini geziyoruz. Bitkilerden ve müzikten nasıl faydalanıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra meşhur Amasya çöreklerimizi alıyoruz ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dillere destan olan Ferhat ile Şirin aşkını , Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanallarını görüp ve hikayelerini de dinledikten sonra Amasya'dan ayrılıyoruz. Birlikte geçirdiğimiz bu güzel bir haftayı, güzel anıları hatırlayarak, gerekli molaları vererek dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka GeziBurda Travel seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
Türsab Güvencesi
5 Gece Konaklama
Otellerde Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Otel haricindeki yemekler
Öğle Yemekleri
Otellerde Alınan İçecekler
Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart
Milli Park Giriş Ücretleri
Yayla Transferleri ve Karagöl (Zorunlu değil)
Batum Transfer Ücreti ve Harç Ücreti (Zorunlu değil)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#29
LOKASYON:
Karadeniz
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

5.000TL

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Doya Doya Karadeniz Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.