GEZİBURDA TRAVEL AGENCY

PREKAL TURİZM İTHALAT İHRACAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKET

Büyük Orta Avrupa & Hallstatt Turu ( İzmirden Direkt Uçuşlu)

  • Sun Express ile Aktarmasız İzmir'den Budapeşte Gidiş Budapeşte Dönüş
  • Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil !
  • Zorunlu Ekstra Yok! Yol Üzeri Ekstra Yok !
  • 320 € Değerindeki Tüm EKSTRA TURLAR Dahil !
  • Prag & Viyana & Budapeşte & Bratislava & Salzburg & Hallstatt
  • 7 Gece 8 Gün (7 Gece Otel Konaklama)

 ORTA AVRUPA VE HALLSTATT TURU

 SunExpress Hava Yolları İle İzmir'den Aktarmasız Direkt Uçuşlu !

Prag & Viyana & Budapeşte & Bratislava & Salzburg & Hallstatt

 Tüm Şehir Turları ve Ekstra Turlar DAHİL !!

Yol üzeri Ekstra YOK ! Zorunlu Ekstra YOK !!

Viyana, Budapeşte, Esztergom, Visegrad, Szentendre, Bratislava, Prag, Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Salzburg, Hallstatt

7 Gece ~ 8 Gün ( 7 Gece Konaklama)


TUR PROGRAMI


1 Gün | İzmir – Budapeşte Uçuşu, Budapeşte Turu

Acentamızın 1 gün evvel SMS ile bildireceği saatte alanda oluyoruz. Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yolları ‘na ait XQ856 sefer sayılı uçuşu ile 06:30 ’de Budapeşte ‘ye hareket ediyoruz. Lokal saat ile 07.50 ‘de varışın ardından Budapeşte ’ye hareket ediyoruz. Lokal saat ile 07.50 ‘de varışın ardından tur otobüsümüze rehberimizin yönlendirmeleri ile yerleşiyor ve Viyana 'ya hareket ediyoruz. Varışımızda Viyana Şehir Turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer oluyor ve yerleşiyoruz. Akşam isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı buluyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme Viyana ‘daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Viyana Konser Turu Kişi Başı: 55 EuroKonaklama: Budapeşte

2 Gün | Viyana – Salzburg – Hallstatt – Viyana

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden erken saatlerde ayrılıyoruz. Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Salzburg & Hallstatt Turu'na çıkıyoruz. Turumuzun en büyük ayrıcalıklarından bir gününü Tam Gün yaşama şansı buluyoruz. Salzburg Şehir Turumuzda; Hohen Salzburg Kalesi, St. Peter Manastırı Katedral, Mirabel Şatosu, Ana Sunak ve Mozart’ın Evi, Mozart’ın doğduğu kent, renkli cepheli konutların sıralandığı yollarıyla Avrupa’nın en çekici Barok Kentinde panoramik gezimizi tamamlıyoruz. Şimdi sıradaki durağımız bu turun en beklenen yeri; HALLSTATT. Yer yüzündeki cennet olarak nam yapmış bu kasaba için yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 7 bin yıla varan geçmişi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış olan bu kasabayı keşfetmeye başlıyoruz. Hallstat; trafiğin olmadığı yolları ve birçok kilise, ev, el değmemiş görüntüleri ile bizleri büyüleyecek. Minik tezgahlarından yapacağınız alışverişler ile tatilinizin anılarını biriktirebilirsiniz. İnce uzun yolundan yürürken, her köşesinde fotoğraf çekilmek isteyecek ve fotoğraf çekilmeye doyamayacaksınız. Muhteşem anıları hafızalarımıza kaydedip, Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Viyana’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Rehberimiz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Grizing Meyhaneleri Turu programına katılıyoruz. Grinzing Viyana’nın kuzeyinde, Viyana’ya 19 yy. da dâhil edilmiş, eskiden beri bağları ile meşhur bir bölge. Burada ki restaurantların çoğu hala kendi şaraplarını kendileri yapıyorlar. Sizleri götüreceğimiz restaurantlardan birinde yerel Avusturya müzikleri dinleyecek ve Avusturya’nın snitzellerini yiyerek ev yapımı şaraplarının tadına bakacağız. Geceleme Viyana ’daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Grizing Meyhaneleri Turu ve Yemeği Kişi Başı: 65 EuroKonaklama: Viyana

3 Gün | Viyana – Cesky Krumlov – Prag

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitiminde sıradaki durağımız; Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Cesky Krumlov ’a hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Kısa bir mola ardından Çekya 'nın Başkenti, Avrupa 'nın en popüler Turizm kentlerinden birisi olan Prag 'a doğru yolculuğumuz devam ediyor olacak. Geceleme Prag 'daki otelimizde.
Konaklama: Prag

4 Gün | Tam Gün PragTuru

Sabah kahvaltısının ardından Prag Şehir Turu 'na çıkıyoruz. Prag Şehir turumuzda Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın Evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman veriyoruz. Akşam rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını, köprülerini, ışıklandırılmış bir biçimde müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme Prag ‘daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi Kişi Başı: 50 Euro (Açık Büfe Yemekli)Konaklama: Prag

5 Gün | Prag – Karlovy Vary – Prag

Sabah kahvaltısının ardından Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Karlovy Vary Kültür & Alışveriş Turu ‘na çıkıyoruz. Karlovy Vary ’e hareket ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918’de Kaldığı Oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi Turu ‘na katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme Prag ‘daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Çek Eğlencesi ve Yemeği Kişi Başı 65 EuroKonaklama: Prag

6 Gün | Prag – Bratislava – Budapeşte

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Yolumuz üzerinde; Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Slovakya ‘nın Başkenti Bratislava turuna çıkıyoruz. Bratislava’daki şehir turumuzda; Eski Şehir Meydanı, Bratislava Kalesi, Michalska Brana, Ufo Köprüsü ve Ulusal Tiyatro’ yu kapsıyor. Bratislava’daki turumuzu bitirdikten sonra Budapeşte’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Budapeşte 'ye varışımızdan sonra, Budapeşte Şehir Turu 'muzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda Elizabeth Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer oluyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi (Yemekli, İçkili, Müzikli Eğlence) Turu ‘na katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar Danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem ışıklandırılmış gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme Budapeşte ‘deki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Çigan Gecesi Kişi Başı: 50 Euro (Yemekli + İçkili + Müzikli)Konaklama: Budapeşte

7 Gün | Budapeşte – Esztergom – Visegrad – Szentendre – Budapeşte

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Estergon & Visegrad & Szendentre Turu ‘na çıkıyoruz. Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası ’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinden Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında BUDAPEŞTE 'ye dönüyoruz. Budapeşte 'ye varışımızdan sonra, dileyen misafirler rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme Budapeşte ‘deki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (İkramlı)Konaklama: Budapeşte

8 Gün | Budapeşte – Aktarmasız Direkt Uçuş ile İzmir

Sabah Erken Saatlerde otelimizden Budapeşte Havalimanı ‘na Transfer oluyoruz. SunExpress Hava Yolları‘na ait XQ857 Sefer Sayılı Saat: 08.40 uçuşu ile İZMİR ‘e olan Aktarmasız uçuş ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz. İzmir lokal saati ile Saat: 11.50 ‘de varıyoruz ve bir sonraki GeziBurda Travel programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
SunExpress Hava Yolları ile İzmir ‘den Aktarmasız Direkt gidiş, Direkt dönüş Ekonomi Uçak Bileti
Özel Araçlarla Ulaşımlar ve Programdaki Belirtilen Turlar
2 Gece Budapeşte, 3 Gece Prag, 2 Gece Viyana olmak üzere 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
(Son Gün Alana gidiş günü Budapeşte ‘de Kahvaltı Alınamayacaktır.)
Prag, Viyana, Budapeşte Şehir Turları
Şehirler Arası Ulaşımlar
Konaklama Vergileri
Otoban ve Geçiş Ücretleri
Ekstra Tur: Salzburg & Halsstatt Turu (95€)
Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu (35€)
Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu (55€)
Ekstra Tur: Schön Sarayı Kültür Turu (25€)
Ekstra Tur: Bratislava Turu (35€)
Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu (75€)
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
Öğle ve Akşam Yemekleri, Molalar
Rehber ve Kaptan Bahşişleri
İsteğe Bağlı Aktivite Seçenekleri, Tekne Aktiviteleri
Seyahat Sigortası 0-64 Yaş: 15 €
Seyahat Sigortası 65 Yaş Üzeri: 30 €
Schengen Vize ve Hizmet Bedeli (160€) (Yeşil Pasaport İçin Vize Gerekmez.)
Yurtdışı Çıkış Harcı ( İlgili Bankaya)

EK BİLGİLER

Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol- sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg

Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce İzmir Gezi Fırsatları tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce İzmir Gezi Fırsatları tarafından bilgi verilecektir

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İzmir Gezi Fırsatları sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan İzmir Gezi Fırsatları sorumlu tutulamaz.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel İzmir Gezi Fırsatları tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları