GEZİBURDA TRAVEL AGENCY

PREKAL TURİZM İTHALAT İHRACAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKET

Bella İtalya & Monaco & Nice Turu

  • Venedik
  • Monaco
  • Napoli
  • Roma
  • Nice
  • Milano

İtalya ‘nın Başkenti & Dünya Turizm Merkezlerinden

Roma ‘da 3 Gece Konaklama Ayrıcalığı ve Nice & Monaco farklılığı bu programda!

İzmir’den Aktarmasız Direkt gidiş ve dönüş konforu ile…

SunExpress Hava Yolları ile Venedik gidiş, Venedik dönüş.

BELLA İTALYA & NİCE & MONACO

Venedik (1) & Roma (3) & Napoli & Pompei & Siena & Floransa (1)

Pisa & Monaco & Nice (1) & Milano (1) & Verona & Garda

Zorunlu Ekstra Yok! Yol Üzeri Ekstra Yok!

400 € Değerindeki Tüm EKSTRA TURLAR Dahil!

Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

7 Gece 8 Gün (7 Gece Otel Konaklama)

Kurban Bayramı Özel : 1.Tur : 25 Haziran - 02 Temmuz

Kurban Bayramı Özel : 2.Tur : 28 Haziran - 05 Temmuz

3.Tur : 12-19 Temmuz / 4.Tur : 26 Temmuz-02 Ağustos / 5.Tur : 16-23 Ağustos

6.Tur : 06-13 Eylül / 7.Tur : 13-20 Eylül / 8.Tur : 20-27 Eylül


TUR PROGRAMI


1. Gün | İzmir-Venedik

Siz değerli misafirlerimiz ile İzmir Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali GeziBurda Travel kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ890 sefer sayılı uçuşu ile 17:00 ’de Venedik ‘e hareket ediyoruz. Lokal saat ile 18.40 ‘da varışın ardından tur otobüsümüz ile Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Venedik Outlet Turu yapıyoruz. Alışveriş, dinlenme ve atıştırma molasından sonra, otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Venedik veya Civardaki otelimizde gerçekleşmektedir.


2. Gün | Venedik-Roma

    Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Venedik Şehir Turu için hareket ediyoruz. Kanallar Şehri olarak ünlenmiş ve Dünya ‘daki turizmde çok önemli bir marka olmuş Venedik ‘e varıyor ve şehir turumuz için vaperettolarla tarihi San Marco Meydanı ‘na geçiyoruz. Meydan ve San Marco Katedrali , Dükler Sarayı , Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz (Ekstra isteğe bağlı aktivite) Gondol Turu ‘na katılabilirler. Tur bitiminde serbest zaman veriyor ve sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte otobüsteki yerimizi alarak otelimize doğru yol alıyoruz. Venedik ‘e veda vakti geliyor ve Roma ‘ya doğru yolculuğumuz sürecek. Uzun bir yolculuk sonrası otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Roma ‘daki otelimizde gerçekleşmektedir.


3. Gün | Roma Şehir Turu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Roma Şehir Turu gerçekleştiriyoruz. Programımıza, Hıristiyanlığın Merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali ‘ni ziyaret ile başlıyoruz. En yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve mimarlık harikası olarak kabul edilen bu kilisede, Dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun; İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anın tasnif edildiği heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo , Roma Forumu , Traiano Forumu , Circo Massimo Yarış Alanı , Mussolini ´nin Halka seslendiği Venedik Meydanı , Vittoriano Zafer Anıtı , Aşk Çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Roma Turumuzun bitiminde rehberin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Bolca fotoğraf çekilmeniz ve kendinize hatıra almanız için değerlendirebilirsiniz. Roma’nın keyifli kareleri sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Roma ‘daki otelimizde gerçekleşmektedir.


4. Gün | Roma - Göller Bölgesi (Castel Gandolfo) - Napoli - Pompei

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Göller Bölgesi (Castel Gandolfo) Turu ’na çıkıyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge geziyoruz. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri bu bölgede otobüsle yapacağımız göl manzaralı gezi sonrasında rotamızı değiştiriyoruz. Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Napoli & Pompei Turu ’na katılıyoruz. (Pompei Antik Kent giriş ücreti misafirlerimize aittir.) Antik Kent Pompei ’yi görme fırsatı elde edeceğiz. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve Dünya ‘nın günümüzdeki eski halini en iyi yansıtacak şekilde korunmuş, sayılı antik kentlerinden Pompei ’de yanar dağ patlaması sonucu Kalıntı Haline Gelmiş Dükkânlar, Köylülerin Yaşamış Oldukları Evler, Amfi Tiyatro, Şehir Meydanı görülecektir. Pompei tarihinde sonsuz lüksün sonunda yaşanılacak hikayelerle dolu bir ikon olarak kalmıştır. Duygu yüklü anılarla Pompei ‘ye veda ediyoruz. Gezi bitiminde Roma’ya geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Roma ‘daki otelimizde gerçekleşmektedir.


5. Gün | Roma-Siena-Floransa

Sabah kahvaltımızı son kez Roma ‘da aldıktan sonra, Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Siena Turu ‘na çıkıyoruz. Toscana Bölgesi ‘nin önemli tarihi şehri Siena Turu ‘nu gerçekleştiriyoruz. Etrüxlerden Kalma Tarihi Ortaçağ Sokakları ‘nı gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacak, Siena Meydanı ve Gotik Roman Mimarisi ‘den örnekler göreceğiz. Turumuzun bitiminde Floransa ‘ya yolculuğumuz devam edecek ve aklımız Siena ‘da kalacak. Floransa ‘ya varışımızın ardından şehir turu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda; Arno Nehri , Ponte Vecchio Köprüsü , Uffizi Sanat Galerisi , San Giovanni Battista Vaftizhanesi , Santa Maria Del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir Turu sonrasında; şehir merkezinde şehri yakından keşfetmek ve alışveriş için keyifli bir serbest zaman veriyoruz. Konaklama Floransa veya Montecatini bölgesindeki otelimizde gerçekleşmekedir.


6. Gün | Floransa-Pisa-Monaco-Nice

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Pisa Turu ‘na çıkıyoruz. . Pisa Gezisi ’nde 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran, Dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü yapıyı görüyoruz. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi , Katedral , Vaftizhaane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Pisa Kulesi ’nde bu hatıra fotoğrafını kesinlikle çektiriyor ve Pisa ’daki turumuzu tamamlıyoruz. Ve Fransa Rivierası ‘na doğru yolculuğumuz başlıyor. Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Monaco & Nice Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Cote d’Azur Bölgesi’nin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra, İtalya’nın en güzel kıyıları ve Fransız Rivierası olan isimlendiren sahillere bir yolculuğa çıkıyoruz. Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor. Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun bitiminde konaklamamız Nice veya Cannes civarındaki otelimizde gerçekleşmektedir.


7. Gün | Nice-Milano

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Sanayi ve Moda Şehri Milano kent merkezine doğru devam ediyoruz. Milano Şehir Turumuz ‘da; Şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo Meydanı ‘na varıyoruz. Meydan ‘da, İtalya ’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali ’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı Keşfi ve Ünlü Buenos Aires Bulvarı ‘da alışveriş yaparak Milano ’daki gezimizi noktalıyoruz. Konaklama Milano ‘daki otelimizde gerçekleşmektedir.


8. Gün | Milano - Garda - Sirmione - Verona - Venedik - İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Milano ‘dan ayrılıyoruz. Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Verona & Garda & Sirminone Turumuz için yola çıkıyoruz. İlk Durağımız; İtalya ‘nın yüzölçümü bakımından en büyük göllerinden birisi olan Garda Gölü. İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü ‘nün İncisi Sirmione Kasabası ‘nın girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş İtalyan mimarisini seyredeceğiniz sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione ‘de masalsı bir yolculuk sizleri bekliyor olacak. Sıradaki durağımız; Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri; Verona. Buradaki turumuz sonrasında, Venedik Havalima ‘nına transfer oluyoruz. Check-in, Bagaj ve Sonrasında Gümrük işlemlerimizi bitirerek SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ891 Sefer sayılı Saat: 19.40 uçuşu ile Aktarmasız Direkt Olarak İzmir ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir Lokal Saati: 23.05 ‘de varıyor ve vedalaşıyoruz. Bir sonraki GeziBurda Travel seyahatinizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Pompei Kulaklık + Pompei Giriş + Vaporetto & Venedik Şehir Girişi + Şehir Vergileri: 125 €

! Tur Esnasında Rehbere ödenecektir.

! Bu bedeller bu turu tamamlayabilmek adına zorunlu bedellerdir.

! Tur tarihine kadar gelebilecek zamlar ön görülemediği için Tur Fiyatına dahil edilememiştir.


DAHİL OLANLAR:
SunExpress Hava Yolları ile İzmir ‘den Aktarmasız Direkt gidiş, Direkt dönüş Ekonomi Uçak Bileti
Özel Araçlarla Ulaşımlar ve Programdaki Belirtilen Turlar
1 Gece Venedik veya civarı, 3 Gece Roma, 1 Floransa, 1 Nice, 1 Milano olmak üzere 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Roma, Venedik, Milano, Floransa, Nice, Monaco Şehir Turları
Şehirler Arası Ulaşımlar
Otoban ve Geçiş Ücretleri
Ekstra Tur: Outlet Alışveriş Turu (30 Eur. Değerinde)
Ekstra Tur: Castel Gondolfo (Göller Bölgesi) (45 Eur. Değerinde)
Ekstra Tur: Napoli & Pompei Turu (Giriş Hariç) (60 Eur. Değerinde)
Ekstra Tur: Siena Turu (55 Eur. Değerinde)
Ekstra Tur: Pisa Turu (60 Eur. Değerinde)
Ekstra Tur: Monaco & Nice (75 Eur. Değerinde)
Ekstra Tur: Verona & Garda & Sirmione Turu (75 Eur. Değerinde)
İzmir Gezi Fırsatları Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
İzmir Gezi Fırsatları Güvencesi

HARİÇ OLANLAR:
Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
Öğle ve Akşam Yemekleri, Molalar
Rehber ve Kaptan Bahşişleri
Şehir Vergileri
İsteğe Bağlı Zorunlu Olmayan Aktiviteler
Seyahat Sağlık Sigortası 0-64 Yaş: 15 €
Seyahat Sağlık Sigortası 65 Yaş Üzeri: 30 €
Schengen Vize + Hizmet Bedeli: 160 Eur. (Yeşil Pasaport İçin Vize Gerekmez.)
Yurtdışı Çıkış Fonu

İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları