GEZİBURDA TRAVEL AGENCY

PREKAL TURİZM İTHALAT İHRACAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKET

Batı Karadeniz Turu

  • SAFRANBOLU
  • GÖLCÜK
  • ABANT
  • BOLU
  • Maşukiye
  • KARTEPE

ARAÇ KALKIŞ YERİ ve HAREKET SAATLERİ

19:50 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü

20:00 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)

20:10 Konak İBB Binası Önü

20:20 Bayraklı Üst Geçit

20:40 Karşıyaka Anıt

21:00 Bostanlı İskele

21:20 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)

21:40 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)

22:20 Manisa Eski Garaj

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen duraklarda karşıladıktan sonra seyahatimiz başlıyor. Uygun bir yerde sabah kahvaltımızı yapıyoruz (ekstra). Ardından, MENGEN, DEVREK, BARTIN güzergahından Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan (Dünya'nın göz bebeği) dedikleri bu mu ola'' sözleri ile ün kazanan güzel AMASRA'ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in en güzel sayfiye kasabalarında biri olan Amasra’da, KEMERE KÖPRÜSÜ, TARİHİ KALE SURLARI ve ÇEKİCİLER ÇARŞISI gibi kentin önemli noktalarını ziyaret edip, serbest zaman veriyoruz. Buradan sonra rotamızı müze kent SAFRANBOLU’ya çeviriyoruz. Önce HIDIRLIK TEPESİ’nde Safranbolunun manzarasını fotoğraflayarak, rehberimizin Safranbolu hakkında bilgilendirmelerini dinliyoruz. Özgün mimarisiyle evleri, tarihi değerleri, kent kültürü, yaşam tarzı, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri ve doğal güzellikleri ile etkileneceğiniz SAFRANBOLU’da nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüşler yaparak, tarihi yapılarını gözlemliyoruz. Bu esnada CİNCİ HANI, KÖPRÜLÜ CAMİİ, İZZET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU gezilerimizi gerçekleştirerek, YEMENİCİLER ARASTA’da kahve molası veriyoruz. Serbest zamanda, yemeni, sabun, lokum alışverişleri yapabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'nde yerini alan Safranbolu’da konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otele gidiyoruz.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, GÖLCÜK GÖLÜ`ne yol alıyoruz. Gölün simgesi haline gelen o meşhur evin bulunduğu yer olan doğa cenneti GÖLCÜK GÖLÜ`nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Yemyeşil ağaçlar ve ağaçların göle verdiği renk ile seyre doyum olmayan güzellikler içerisinde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında BOLU merkeze ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, öğle yemeği alıyoruz(ekstra). Daha sonra, ABANT GÖLÜ`ne gitmek üzere tekrar otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Abant Gölü`ne ulaştığımızda, meşe, köknar, dişbudak, çam, kavak, kayın ve gürgen ağaçlarının, dağ çiçeklerinin, meyveli bitkilerin arasında huzur bulacağınız ve bol bol oksijen soluyacağınız bu ortamda yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan ABANT GÖLÜ`nde, muhteşem doğa manzaralarına tanıklık edip, bugünkü turumuzu tamamlıyoruz. Bolu merkezde bulunan otelimize yerleşerek konaklamamızı burada gerçekleştiriyoruz.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, SAPANCA GÖL manzarasını izleyerek, popülerliği artan kış turizminin beyaz cennetlerinden KARTEPE’ ye doğru yol alıyoruz. Kar kalitesiyle kayak severlerin gözde mekânlarından biri olan KARTEPE’ de dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kayak yapabilir, arzu eden konuklarımız da kızak ve şambreller ile çocukluğuna geri dönerek eğlenceli anlarla kar keyfi yapabilirler. Muhteşem dağ havasında ve bembeyaz örtü üzerinde vereceğimiz serbest zaman içerisinde şehir yaşantısının yorgunluğunu üzerinizden atacaksınız. Unutulmaz anılarımızla Kartepe’ye veda ediyor ve MAŞUKİYE`ye geçiyoruz. Ormanlar arasında yer alan MAŞUKİYE`de, tertemiz havasını soluyarak gezimize devam ediyoruz. Bu doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda isteyenler ATV, SAFARİ turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyen misafirlerimiz de DEV SALINCAK, ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Buradan, yönümüzü ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI`na çeviriyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda, gelen ziyaretçiler için tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Burada `Yüzüklerin Efendisi` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen HOBBİT EVLERİ'nin bulunduğu alanı geziyor ve güzel görüntüleri fotoğraflayarak, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. SUSURLUK-BALIKESİR-AKHİSAR-MANİSA üzerinden, İzmir'e seyahatimiz devam ediyor ve gece 23:00 - 00:00 saatleri arasında sizleri almış olduğumuz duraklarda vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR:
Lüks Otobüs ile Ulaşım ve Tüm Çevre Gezileri
1 Gece Safranbolu’da Konaklama
1 Gece Bolu’da Konaklama
Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Seyahat Sağlık Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Müze, Ören Yeri ve Tüm Milli Park Giriş Ücretleri
Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Öğle yemekleri
Ekstra Yiyecek, İçecek ve Kişisel Harcamalarınız
Telesiyej, Kayak takımı,Kızak, Kar Motoru, Kayak Kıyafetleri
Atv, Zipline Aktiviteleri
Otellerde Belirlenen Ekstralar


İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları